Mgr. Marie Svobodová

Mgr. Svobodová sídlí v přízemí budovy internátu (dveře č. 117).
Konzultační hodiny školního etopeda pro učitele, žáky i rodiče denně od 7.15 do 14.30 hodin.
Kontakt – tel. 730 138 718
E mailový kontakt – svobodova@skolahrou-zelesice.cz
Pokud bude i v letošním školní roce probíhat distanční výuka, můžete školního etopeda kontaktovat prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky.

Etopedie je speciální pedagogická disciplína, která se zabývá pomocí dětem v případech výchovných problémů a v situacích, které s nimi souvisí.

Školní etoped se zaměřuje především na problémy žáků ve školním prostředí.

Nabízí žákům a rodičům konzultační a poradenské služby v oblasti:

• výchovných problémů (šikana, lhaní, podvádění, krádeže, toulání, agresivita)
  • řešení náročných životních situací (rozpad rodiny, vztahové problémy)
  • krizové intervence (v situacích, kdy je nutná okamžitá pomoc a podpora)

Rodiče se na školního etopeda mohou obracet v případech, kdy si všimli změn v chování dítěte a mají pocit, že se s jejich potomkem děje něco negativního, něco, co mu ubližuje. Pomoc pak probíhá formou individuálního rozhovoru s dítětem nebo formou skupinové práce s celou třídou. V případě zájmu může být realizováno i sezení s dítětem a rodiči.