Hygienická opatření

Vážení rodiče, zákonní zástupci našich žáků,

musíme Vás informovat o opatřeních souvisejících s výskytem černého kašle a nyní i přenosného kožního onemocnění v naší škole.

Černý kašel

Žádáme Vás o součinnost v tom, abyste nepodceňovali příznaky respiračních chorob (zvýšená tělesná teplota, kašel, ztížené dýchání, rýma apod.) a žáky takto infikované do školy neposílali. Naše možnosti jsou omezené pouze na větrání prostor, úklidy a dezinfekci. Momentálně nemáme potvrzený výskyt černého kašle ve škole a budeme rádi, pokud společnými silami momentální situaci uvedenými omezenými preventivními překonáme.

Kožní onemocnění.

Objeví-li se u Vašeho dítěte příznaky zvýšeného svědění kůže, raději neprodleně navštivte lékaře, aby se u Vás doma, ev. ve škole nemoc dále nešířila. Tato nemoc se šíří zpravidla sdílením ložního prádla, sedacího nábytku apod. My jsme učinili opatření ve smyslu zvýšených hygienických opatření. Rovněž doufáme, že se nemoc za uvedených společných opatření dále nerozšíří.

Děkuji za spolupráci

V Želešicích dne 11.4.2024                                                              PhDr. Aleš Kočvara – ředitel školy